کتاب آب سوخته

اثر کارلوس فوئنتس از انتشارات ققنوس - مترجم: علی اکبر فلاحی-بهترین داستان های کوتاه

کارلوس فوئنتس نویسنده‌ی نامداری است که در این کتاب چهار داستان را از چهار شخصیت روایت می‌کند . داستان‌ها در فضای شهر مکزیکو رخ می‌دهد.

شادی‌ها و غم‌های این شخصیت‌ها همگی در پس‌زمینه‌ی زندگی در بزرگ‌ترین پایتخت دنیا اتفاق می‌افتد . ژنرالی که هنوز با یاد انقلاب مکزیک زندگی می‌کند و از نسل اول انقلاب شناخت بسیاری دارد. طبقات فرودست و نقش آن‌ها در زندگی و این که چگونه لمپنی تبدیل به جلاد طبقات مرفه و متنفذ مکزیک می‌شود از نکات جالب رخدادهای داستان‌هاست.

آب سوخته حاصل پیوند روایت زندگی این چهار تن است از جامعه‌ی مکزیک : ژنرال پیری که هنوز خاطراتش را از انقلاب مکزیک فراموش نکرده است ، پیرزنی فراموش شده ، ساکن محله‌های قدیمی شهر و رابطه‌ی مبهمی که با پسر افلیج همسایه دارد ، پیرپسری ثروتمند که هیچگاه طعم فقر را نچشید و بیهوده تلاش می‌کند گذر زمان را منکر شود و به همین دلیل از درک واقعیتی که احاطه‌اش کرده عاجز است و پسری ساکن حاشیه‌نشین‌های محروم شهر که سرانجام حوادث روزگار او را به محافظ جلاد خویش بدل می‌کند. « مکزیکو » این عرصه‌ی اسطوره‌ای، ناشناخته و در عین حال دلفریب، صحنه‌ی وقوع تمامی این ماجراهاست . در این فضاست که تجارب تلخ و شیرین شخصیت‌های داستان به هم پیوند می‌خورد.


خرید کتاب آب سوخته
جستجوی کتاب آب سوخته در گودریدز

معرفی کتاب آب سوخته از نگاه کاربران


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب آب سوخته


 کتاب حکایت هایی برای زمانۀ ما
 کتاب مجازات
 کتاب تجاوز قانونی
 کتاب سفر به قلب زنان امریکای لاتین
 کتاب غم
 کتاب 110 قصه از هانس کریستین آندرسن