کتاب یک مهمانی زنانه

-بهترین داستان های کوتاه

مهتاب با دستمال تقويم روميزي را پاک کرد. ماه مهر را کنار زد و به آبان رسيد... اولِ آبان. رفت سمت ساعت: «شيدا ساعت سه شد. بجنب!... آقاي کمالي هميشه ناهار رو بيرون مي‌خوره.» شيدا جاروبرقي را کنار گذاشت: «تو بپاي آقاي کمالي هستي؟ شام رو چيکار مي‌کنه؟»
مهتاب دست‌هاي گره‌کرده‌اش را از هم باز کرد: «چرند نگو! بيا اين گلدون‌ها رو بذاريم توي تراس! ديگه فايده نداره... هرکاري مي‌شد کردم ولي ريشه نمي‌بندند. شدن چنتا بيابون‌گرد وسط زندگيم!»

مجموعه داستان «يک مهماني زنانه» روايت آدم‌هاي معمولي است، داستان اتفاق‌هايي که ساده از کنارش مي‌گذريم. فرهاد خاکيان در اين مجموعه داستان‌ روابط آدم‌ها و وضعيت زندگي انسان امروز را واکاوي مي‌کند. يکي از ويژگي‌هاي متمايز اين اثر نگاه طنز نويسنده به جداافتادگي انسان‌هاست. درست همان‌طور که از نام اين مجموعه برمي‌آيد، زنان و مسائل مربوط به آن‌ها جايگاه ويژه‌اي در اين مجموعه دارد، البته که حالا قرار است از قلم يک نويسنده‌ي مرد با نگاهي متفاوت به اين مسائل پرداخته شود.
همه چيزدر اين داستان‌ها حول روابط انسان‌ها مي‌گردد و بديهي است که خانواده به عنوان کانون اصلي شکل‌گيري روابط اوليه‌ي انسان‌ها، نقش ويژه‌اي در اين مجموعه داستان بازي مي‌کند.
فرهاد خاکيان نويسنده‌ي جوان اهل شهرکرد است و شهرکرد در بطن روايت‌هاي او حضور دارد. به نوعي مي‌توان گفت که فرهاد خاکيان به عنوان يک نويسنده‌ي مکان‌محور، شهر زادگاهش را در بستر روايت‌ها تزريق کرده است. شهر و مکان براي او به مثابه‌ي بستري جهان‌شمول است که مي‌توان روابط انسان‌ها در آن را به نگاهي جهاني تسري داد.
يکي ديگر از ويژگي‌هاي غالب اين مجموعه، نگاه نويسنده به مسئله‌ي مهاجرت است، البته اين‌بار با نگاهي شهري. مجموعه‌ داستان «يک مهماني زنانه» لحظه‌هايي را براي آدم‌هايي تداعي مي‌کند که روزي شهر خود را ترک گفتند و حالا به هر بهانه‌اي در شهر ديگري ساکن شده‌اند.


خرید کتاب یک مهمانی زنانه
جستجوی کتاب یک مهمانی زنانه در گودریدز

معرفی کتاب یک مهمانی زنانه از نگاه کاربران
کتاب های مرتبط با - کتاب یک مهمانی زنانه


 کتاب فندق شکن
 کتاب زن مرموز بی رمز و راز
 کتاب چهار قدم در پارک سبز
 کتاب خاطرات یک بازمانده
 کتاب ققنوس
 کتاب عادت عشق